Zajęcia gordonowskie- Kobierzycki Ośrodek Kultury

Rekrutacja 2024/2025
26 stycznia 2024
Rekrutacja
8 kwietnia 2024

 

Kobierzycki Ośrodek Kultury zaprasza najmłodsze dzieci z terenu gminy Kobierzyce wraz z rodzicem lub opiekunem prawnym na zajęcia gordonowskie.

Zajęcia gordonowskie 

to muzyczne spotkania prowadzone w oparciu o teorię umuzykalniania niemowląt i małych dzieci prof E.E Gordona. Podczas zajęć staramy się posługiwać językiem muzyki i zanurzyć w bogatym środowisku muzycznym. Dzieci osłuchują się z melodiami wykonywanymi w różnych skalach i poruszają się z zróżnicowanych rytmach. Wspólna zabawa odbywa się wśród kolorowych chust, piłek i instrumentów perkusyjnych. Radosna atmosfera oraz bliskość Rodzica, zachęcają dzieci do własnych reakcji i pierwszych kroków w muzycznym świecie.

Czas trwania 45 min.

W tym chwila na spokojne zapoznanie się z salą oraz grupą oraz chwila oddechu po zajęciach.

Grupy:

Liczebność grupy to max 12 dzieci.  ( dziecko + 1 opiekun)

Grupa młodsza 

Wiek: 0-12 miesięcy

Grupa starsza 

Wiek: 12 miesięcy- 2 lat

Prowadząca

Martyna Bulińska – Absolwentka klasy skrzypiec na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Współpracowała z wieloma orkiestrami : European Orchestra, Bayreuth Festival Orchestra, Filharmonia Wrocławska, Filharmonia Gorzowska, „ Sound Factory Orchestra” , „The Film Harmony Orchestra” oraz Teatrem Polskim we Wrocławiu, Teatrem Muzycznym Capitol. Brała udział w projektach z takimi artystami jak : Aga Zaryan, Henryk Miśkiewicz, Anna Wyszkoni oraz wieloma innymi.

Jej głównym zainteresowaniem jest praca z dziećmi. W 2014 roku ukończyła kurs „Improwizuję czyli audiuję” dla osób kierujących edukacją muzyczną małego dziecka. Jest certyfikowanym instruktorem zajęć gordonowskich oraz członkiem Polskiego Towarzystwa E. E Gordona.

Aktualnie współpracuje z Centrum Edukacji NFM , prowadząc zajęcia dla najmłodszych oraz tworząc „ Koncerty gordonowskie” dla Rodzin z małymi dziećmi.

 

Planowany termin pierwszych zajęć: 23.02.2024 r. (piątek), I grupa 10.00, II grupa 11.00

Miejsce: sala widowiskowa w Kobierzyckim Ośrodku Kultury ul. Ludowa 7 Kobierzyce

Warunkiem rozpoczęcia zajęć jest liczba chętnych, czyli 12 dzieci w każdej grupie.

Koszt jednych zajęć 25 zł

 

Informacje organizacyjne:

  • Zapisy odbywają się e-mailowo: jszymkowska@kultura-kobierzyce.pl lub asiadaczka@kultura-kobierzyce.pl
  • Prosimy o wpisanie w e-mailu imię i nazwisko uczestnika zajęć (wiek) oraz telefon kontaktowy do rodzica/opiekuna.
  • rozpoczęciu zajęć będziemy Państwa informować smsem. Będzie też informacja o dokonaniu płatności.
  • Zajęcia planowane są 1 x w miesiącu. Jeśli zajęcia będą kontynuowane otrzymają Państwo informacje o kolejnych terminach (marzec, kwiecień, maj i czerwiec).
  • Po otrzymaniu informacji, o rozpoczęciu zajęć należy uiścić opłatę i podpisać umowę (na stronie kultura-kobierzyce.pl będzie informacja o płatności za zajęcia oraz umowa do pobrania/zakładka do pobrania). Umowy będą dostępne po uzbieraniu się grup.
  • Na zajęcia uczestnicy przychodzą w wygodnych ubraniach sportowych. Dzieci muszą być ubrane w ubiór nieograniczający ich ruchów.
  • Jeśli grupy się nie uzbierają będziemy robić dodatkowy nabór i wyznaczymy nowy termin zajęć, o czym będą Państwo powiadomieni smsem.

Serdecznie zapraszamy!

 

Skip to content